Metody, jakimi wszczepiane są implanty zębów w Warszawie

  Dentyści żartują, że dwa razy Bóg daje człowiekowi zęby, a za trzecie musi zapłacić. Zęby nie są zdolne do samoleczenia. Utrata nawet jednego jest bardziej szkodliwa, niż mogłoby się wydawać. Oprócz dyskomfortu estetycznego zmieniają się rysy twarzy, funkcja żucia, trawienie. Ale z pomocą przychodzi implantacja zębów, dzięki której dentysta może szybko i trwale przywrócić pacjentowi piękny uśmiech.

Co to jest implantacja dentystyczna?

Implantacja polega na wszczepieniu sztucznego korzenia, czyli implantu do górnej lub dolnej szczęki. Implant wykonany jest z tytanu, więc jest całkowicie zdolny do współpracy ze szczęką i całym organizmem człowieka. To niezawodne wsparcie dla koron i składa się z:

  • Śruby tytanowej, która jest wszczepiana w szczękę podczas zabiegu
  • Łącznika, który łączy się z implantem, przypomina zaostrzony ząb.

Wybierając stomatologa w celu przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantu warto wybrać się do stolicy, Warszawa posiada wielu specjalistów posiadających profesjonalną wiedzę i doświadczenie w implantologii. Odwiedzając stomatologa wielu pacjentów zadaje pytanie, czy zdecydować się na implanty zębowe, odpowiedź jest jednoznaczna: oczywiście, tak. Na dzień dzisiejszy jest to najbardziej postępowa metoda protetyki.

Wielu pacjentów zastanawia się: tradycyjna protetyka czy implantacja? Stomatolog odpowie na nie jednoznacznie wszczepienie korzeni, czyli implantacja. Ten rodzaj protezy jest najbardziej rozpowszechniony, a tym samym jest najbardziej skuteczną metodą w nowoczesnej stomatologii.

Dzięki niemu możliwe stało się zastępowanie utraconych zębów i wypełniania ich funkcji, a mianowicie: prawidłowa wymowa, żucie, tworzenia kości szczęki i zapobieganie jej zanikowi. W przeciwieństwie do mostu, korony, implanty są łatwe do czyszczenia, nie wymagają podpory sąsiednich zębów, pomagają stworzyć idealne kontury dziąseł, co jest szczególnie ważne podczas uśmiechu.

Metody, jakimi wszczepiane są implanty zębów w Warszawie

Różne metody implantacji zębów pozwalają wybrać idealny wariant dla każdego pacjenta. Stomatolog w Warszawie zaproponuje pacjentowi następujące rozwiązania:

Metoda jednoetapowa

Osobom, które nie chcą długo czekać i nie mają przeciwwskazań, dentyści oferują jednoetapową implantację. Osobliwością tej metody jest to, że tymczasowa proteza i implant są zamocowane jednorazowo. Tylko małe nacięcie powstaje w dziąśle.Tymczasowa korona zostaje zmieniona na stałą po 3 do 5 miesiącach. W tym czasie implant stomatologiczny w końcu się zakorzenia.

Metoda dwuetapowa

Dwuetapowa implantacja jest wydłużona w czasie. Zabieg zajmuje więcej czasu, ale ryzyko powikłań jest minimalne. Na wkręcony w kość szczęki implant nakładana jest na okres 6 miesięcy śruba zamykająca, całkowicie pokryta dziąsłem a po upływie tego czasu zamieniana jest śrubą gojącą.

Zabieg równoczesny

Implantacja jest wykonywana jednocześnie z usunięciem zęba. Jest to idealna opcja dla zębów przednich, gdy wynik estetyczny wysuwa się na pierwszy plan. W przypadku zębów do żucia ta technika jest rzadko stosowana.

Jakie są etapy wszczepiania implantów zębowych

Gdy wszystko dzieje się raz po raz pierwszy, niepewność przeraża, pacjent, który nie wie, jak wygląda zabieg implantacji wierzy w historie, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Obawy są jednak bezzasadne, ponieważ zabieg nie trwa długo, a wynik pozostaje do końca życia. Aby nie martwić się wszczepianiem implantów dentystycznych, lepiej jest wcześniej poznać etapy implantacji.

  • Przed implantacją.

Wszczepianie implantu zębowego wymaga starannego przygotowania. Dentysta powinien zaplanować procedurę implantacji tak dokładnie, jak to możliwe i zidentyfikować wszystkie możliwe przeciwwskazania. Na pierwszej wizycie stomatolog zadaje ogólne pytania dotyczące stanu zdrowia. W razie konieczności wykonywane są analizy i konsultacje innych specjalistów. Jama ustna powinna być zdrowa bez próchnicy i stanu zapalnego tkanek miękkich. Kilka dni przed zabiegiem należy umówić się na spotkanie w celu oczyszczenia zębów.

Zasadniczo do implantacji stosuje się miejscowe znieczulenie. Nowoczesne leki całkowicie łagodzą cierpienie i dyskomfort. Jeśli to konieczne, stosuje się sedację lub znieczulenie ogólne.

  • Wszczepianie implantu.

Jeśli proces implantacji zębów przebiega bez niespodzianek, zgodnie z wcześniejszym planem, zabieg zajmie 20-40 minut. Najpierw stomatolog wszczepi implant, następnie sprawdzi stopień pierwotnej stabilizacji, po czym zdecyduje czy założyć koronę, czy nie.

  • Mocowanie korony.

Tymczasowa korona jest unieruchomiona, jeśli implant dentystyczny jest mocno zakotwiczony w kości. W przypadku problemów z pierwotną stabilizacją implantu zostanie zainstalowany tylko wzornik dziąseł. Stałą koronę można umieścić po całkowitym zarośnięciu sztucznego korzenia, po 3 – 5 miesiącach. Implant unieruchomi zaczep, a na nim stałą koronę.

Jak długo trwa implantacja?

Montaż pojedynczego implantu zajmuje nie więcej niż 20 minut. Sztuczny korzeń zrasta się z otaczającą go tkanką kostną od 3 do 5 miesięcy. Cały okres leczenia i zdrowienia może potrwać rok. Długość procesu zależy od objętości i jakości tkanki kostnej. Na dolnym implancie dentystycznym dochodzi do szybszego zespolenia z kością, przez 3 – 4 miesiące, ponieważ kość jest bardziej gęsta. W górnej szczęce jego objętość jest mniejsza, z tego powodu okres zrastania jest dłuższy, i wynosi 5-6 miesięcy. Koniec implantacji to założenie koron stałych. Występuje po pełnym zrośnięciu implantu.

Wrażenia podczas zabiegu wszczepiania implantu

Wszczepianie jednego implantu przypomina usunięcie jednego zęba. Takiej odpowiedzi może udzielić stomatolog, gdy pacjenci pytają, czego oczekiwać od zabiegu wszczepienia implantów. W większości przypadków sztuczne korzenie są wszczepiane w znieczuleniu miejscowym. Czasami pacjenci zaczynają się martwić przed rozpoczęciem implantacji czy nie będą odczuwać bólu. Natomiast sedacja to nie jest środek znieczulający, ale uspokajający, łagodzi stres, pobudzenie, zwiększa próg bólu. Pacjent pozostaje świadomy, ale w stanie zbliżonym do głębokiego snu. Impulsy bólu są blokowane, lęk ustępuje, podczas gdy kontakt pacjenta i dentysty zostaje zachowany. Po sedacji nie pozostają żadne wspomnienia  ani złe, ani dobre.

 

Jesteś zainteresowany implantami zębów w Warszawie? To odwiedź stronę: http://www.periodent.com.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.