Czy batony energetyczne służą naszemu zdrowiu?

Każdy człowiek, aby funkcjonować potrzebuje niezbędnych składników odżywczych, które zapewnią jego organizmowi możliwość sprawnego działania. Aby cieszyć się zdrowiem, jednak należy zapewnić naszemu ciału odpowiednią ilość snu oraz aktywności fizycznej. W obecnych czasach nie jest to jednak takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Wiele osób pracuje nocami, zaburzając swój rytm funkcjonowania lub spędza w zakładzie wiele godzin, co uniemożliwia im zjedzenie właściwego posiłku i dostarczenia niezbędnych składników do funkcjonowania organizmu. Czasy kiedy podstawą drugiego śniadania lub lunchu są kanapki lub słodycze już dawno powinny odejść w zapomnienie. Bardzo dobrą alternatywą, zwłaszcza dla osób zabieganych i mających niewiele czasu dla siebie, są batony energetyczne.

Co dobrego mogą mi dać batony energetyczne?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie należy spojrzeć na to jak wygląda nasza dieta oraz co tak naprawdę znajduje się w jedzeniu, które jemy. Niestety nie wszyscy ludzie są świadomi tego co kupują oraz jak wygląda rozkład składników energetycznych w ich diecie. Mówiąc najprościej, organizm ludzi potrzebuje do funkcjonowania:

  1. Białka, a właściwie aminokwasów
  2. Węglowodanów (cukrów), a najbardziej glukozy
  3. Lipidów (tłuszczów), czyli wolnych kwasów tłuszczowych

Najwięcej w diecie powinno być węglowodanów, gdyż aż ponad 60%. Następne w kolejności są białka i na końcu tłuszcze.

Niestety przez brak czasu wiele osób spożywa zbyt dużą ilość cukrów w formie białego pieczywa, słodyczy i szeroko pojętych fast-foodów. W tym miejscu bardzo pomocne mogą okazać się batony energetyczne, które zawierają świetnie dobrane proporcje węglowodanów i białek. Należy również podkreślić, że chleb, lub słodycze są pozbawione jakichkolwiek witamin i mikroelementów, które są niezbędne do zachowania zdrowia. Bez nich czujemy się zmęczeni, ospali, mamy problemy z koncentracją i wiele innych przykrych dolegliwości. Batony energetyczne mogą okazać się bardzo dobrą formą profilaktyki wystąpienia niedoborów wyżej wymienionych składników. Są one wzbogacane w dobrze przyswajalne formy witamin, które w wielu przypadkach pokrywają dzienną zalecaną dawkę.

Jakie batony energetyczne stosować?

Jak z każdym produktem spożywczym, należy zachować szczególną uwagę. Wiele firm, aby obniżyć ceny i stać się konkurencyjnym na rynku wypuszcza na półki sklepowe batony energetyczne, zawierające składniki niekorzystne dla naszego organizmu. Należy unikać batonów z stwierdzonym w składzie syropem fruktozowo-glukozowym, olejem palmowym oraz konserwantami i wzmacniaczami smaku. Warto zainwestować pare złoty więcej i mieć pewność, że batony energetyczne, które jemy służą naszemu zdrowiu. Warto skierować swoje kroki do profesjonalnych sklepów z odżywkami sportowymi, gdzie znajdziemy szeroki wybór batonów. Znajdziemy tam nie tylko produkty wysokiej jakości, ale również o różnych kombinacjach smaków.

Patrząc na powyższe argumenty warto się zastanowić nad alternatywą w diecie jaką są niewątpliwie batony energetyczne. Właściwie dobrane pomogą w zachowaniu zdrowia i przyczynią się do poprawy koncentracji, efektywności w pracy oraz zniwelują efekt ciągłego zmęczenia.

Zasięgnij więcej informacji na: http://infoswiat.bloggg.pl/2018/08/02/sklep-internetowy-z-napojami-czy-warto-korzystac/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.